IN ENGLISH

Kultuuriministeerium

Aruküla mõis

Projekti nimi: „Aruküla mõisa peahoone (Koeru Keskkooli õppehoone) renoveerimine“

Aruküla mõis ehitati 18. sajandi lõpul ja on klassitsistliku mõisahoone silmapaistva näitena riikliku kaitse all (reg nr 15000). Alates 1920. aastast tegutseb hoones kool.

Projekti kirjeldus: Projekti elluviimise otsene eesmärk ja planeeritud tulemus on restaureeritud mõisakool Aruküla mõisas (Koeru Keskkooli õppehoone), Aruküla mõisa peahoone kui arhitektuuri- ja kultuuripärand säilitamine, taastamine, restaureerimine ja kaitsmine.

Aruküla mõis (foto: Ivar Leidus)

Täiendavate eesmärkidena saavutatakse järgmist:

• avardatakse ajaloolise hoone kasutamisvõimalusi ja funktsionaalsust;
  • Aruküla mõis ning antud etapis eelkõige peahoone on välja arendatud Koeru piirkonna atraktiivseks haridus- ja kultuuri- ning kogukonna- ja külastuskeskuseks;
  • Koeru Keskkooli ja Koeru Muusikakooli konkurentsivõime on tugevnenud atraktiivse õpikeskkonna kaudu;
  • Aruküla mõisa elu-olu ja ajalugu ning eripära ja sellega seotud inimesed on teadvustunud kogukonnas ja laiemas avalikkuses.
Projekti tulemusena on loodud eeldused Aruküla mõisa tervikliku potentsiaali realiseerumiseks, mõisahoone kasutusfunktsioonide rikastumiseks ja täiendavatest sisulistest tegevustest tuleneva sünergia tekkeks, samuti Aruküla mõisa kujunemiseks Koeru piirkonna atraktiivseks haridus-, kultuuri-, kogukonna- ja külastuskeskuseks.

Kohaliku kogukonna, mõisa külastajale ja laiema avalikkuse teadlikkus Aruküla mõisast kui kultuuripärandi objektist ja kultuurimälestisest, haridus- ja kultuurikeskusest, kogukonnakeskusest ja turismiatraktsioonist on projekti elluviimise tulemusel tõusnud määravalt. Aruküla mõis edendab kohaturunduslikku ja mainekujunduslikku rolli piirkonnas ning toetab piirkonna haridus-ja kultuurielu ning sotsiaalmajanduslikku arengut.

Projekt kestab 01.11.2013.-31.12.2015.

Toetuse summa: 954 180, 25 eurot, omafinantseering 168 384, 75 eurot

Taotleja
Koeru vallavalitsus
Koeru vald, Paide tee 5, 73001 Koeru
Telefon: 384 6300
E-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

ARUKÜLA MÕISA MAALINGUD

Aruküla mõisa peahoone renoveerimine lõppenud

Pildigalerii

Teabepäev 18.09.2015 kokkuvõte