K, 07 Juuni
Koeru Keskkool Paide tee 16/18 Koeru 73001, Järva vald, Järvamaa
Tel: 38 48 630 e-mail: kool@koeru.edu.ee
Koeru Keskkooli õpilasesindus
Õpilasesindus on mitteformaalne kodanikualgatusel põhinev ühendus koolis, mis annab teotahtelistele ja motiveeritud õpilastele õiguse esindada ja kaitsta õpilaskonda nii koolis kui ka kooliväliselt, olla kaasatud koolielus ja vedada eest projekte või uuendusi.

Mitteformaalne tegevus tähendab seda, et noore jaoks on loodud tema arengu toetamiseks võimalusi ja tegevusi, millega saab noor omal soovil lisaks tavapärasele õppetööle tegeleda. Ehk veel lihtsamalt – kooli õppetöö = formaalne; kooliväline tegevus = mitteformaalne.

Õpilasesinduse põhieesmärgiks on esindada koolis õpilaste huve, selgitada probleeme ning olla peamiseks vahelüliks õpilase ja teiste kooli huvigruppide (juhtkond, õpetajad, lapsevanemad jt) vahel.
Õpilasesinduse töös saavad üldjuhul kaasa lüüa 8.–12. klasside õpilased, kuid kooliti on vanusepiirang erinev. Meie koolis on õpilased kaasatud alates 4.klassist.

Õpilasesindus esindab õpilaste arvamusi ning püüab koolielu omanäolisemaks ja elavamaks muuta. Näiteks algatab, veab eest ja korraldab suuremaid ülekoolilisi sündmusi, mis võivad toimuda koostöös noortekeskuse, huvikooli või teise kooliga. Samuti osaleb õpilasesindus töörühmades ning kogub ja annab juhtkonnale tagasisidet koolielu kohta. Õpilasesindus on oluliseks partneriks ka õpetajatele ja kooli juhtkonnale, et koolielu üheskoos veel paremaks muuta.

Õpilasesinduse tööd Koeru Keskkoolis reguleerib põhimäärus, mida saab lugeda siit.
Õpilasesinduse e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Koeru Keskkooli õpilasesindus 2020/2021 õppeaastal

 
Juhatus
Kregelin Päri - president 
Teele Vunder - asepresident 
Maria Lisette Arand - asepresident 
 
Liikmed:
5.a ja 5.b klass 6.a ja 6.b+c klass 7.a ja 7.b klass 8.a ja 8.b klass
Merili Loree Arand Mia Lisanna Sopp Johannes Jõe Emma Maria Laanep
Marta-Belly Aare Maribel Vinkel Karl Kirsimets Ketlin-Lisett Breemet
Mattias Aare Frida Valk Lilith Lilletai Silver Nael
Lisandra Kuusik Brigita Pettai Hedlin Abner Daniel Nael
  Karola Mürk    
  Victoria Vinkel    
 
9.a ja 9.b 10. klass 11.klass 12. klass
Eneli Agu Rainis Adson Mirko Sirila Kirke Koppel
Keiti-Marii Õun Heidi Koivuoja Klaus Erik Krönkvist Karolin Kons
Alide Kristine Alba      
Carl Sander Viibur      
Marta- Luisa Fokejeva      
       
 
Kas teadsid?
- Koeru Keskkooli esindaja Järva valla noortevolikogus on Alide Kristine Alba, asendusliige Eneli Agu.
- 2018. aastal võitis Koeru Keskkooli õpilasesindus Haridus- ja Teadusministeeriumi noortevaldkonna tunnustuskonkursil tiitli Aasta osaluskogu ja õpilasesinduse kategoorias.
Koeru Keskkooli õpilasesindus paistis 2017. aastal silma eelkõige uute algatuste ja tugeva ning jätkusuutliku meeskonna poolest. Motiveeritud noored võtsid julgelt vastu uusi väljakutseid, pälvisid nii vabariiklikku tuntust kui ka koolikaaslaste ja kogukonna toetuse
- Koeru Keskkooli õpilasomavalitsusi ja õpilasesindust on varasematel aastatel juhtinud: Lauri Bobrosvki, Lily Teppan, Erik-Einar Heil, Liisa Manglus (Pihlak), Annabell Künnapuu, Lisette Lehtmets, Carolyn Mets, Hannes Linno, Laura Matrov, Ketrin Päri.