T, 19 Oktoober
Koeru Keskkool Paide tee 16/18 Koeru 73001, Järva vald, Järvamaa
Tel: 38 48 630 e-mail: kool@koeru.edu.ee
Koeru Keskkooli õpilasesindus
Õpilasesindus on mitteformaalne kodanikualgatusel põhinev ühendus koolis, mis annab teotahtelistele ja motiveeritud õpilastele õiguse esindada ja kaitsta õpilaskonda nii koolis kui ka kooliväliselt, olla kaasatud koolielus ja vedada eest projekte või uuendusi.

Mitteformaalne tegevus tähendab seda, et noore jaoks on loodud tema arengu toetamiseks võimalusi ja tegevusi, millega saab noor omal soovil lisaks tavapärasele õppetööle tegeleda. Ehk veel lihtsamalt – kooli õppetöö = formaalne; kooliväline tegevus = mitteformaalne.

Õpilasesinduse põhieesmärgiks on esindada koolis õpilaste huve, selgitada probleeme ning olla peamiseks vahelüliks õpilase ja teiste kooli huvigruppide (juhtkond, õpetajad, lapsevanemad jt) vahel.
Õpilasesinduse töös saavad üldjuhul kaasa lüüa 8.–12. klasside õpilased, kuid kooliti on vanusepiirang erinev. Meie koolis on õpilased kaasatud alates 4.klassist.

Õpilasesindus esindab õpilaste arvamusi ning püüab koolielu omanäolisemaks ja elavamaks muuta. Näiteks algatab, veab eest ja korraldab suuremaid ülekoolilisi sündmusi, mis võivad toimuda koostöös noortekeskuse, huvikooli või teise kooliga. Samuti osaleb õpilasesindus töörühmades ning kogub ja annab juhtkonnale tagasisidet koolielu kohta. Õpilasesindus on oluliseks partneriks ka õpetajatele ja kooli juhtkonnale, et koolielu üheskoos veel paremaks muuta.

Õpilasesinduse tööd Koeru Keskkoolis reguleerib põhimäärus, mida saab lugeda siit.
Õpilasesinduse e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Koeru Keskkooli õpilasesindus 2020/2021 õppeaastal

Juhatus
Ketrin Päri - president (12.klass)
Jane-Ly Laug - asepresident (12.klass)
Rasmus Lilletai - asepresident (12.klass)

Liikmed:
5.a ja 5.b klass 6.a ja 6.b klass 7.a ja 7.b klass 8.a ja 8.b klass
Frida Valk Timmo Luiker Elisabeth Tikerpalu Marta Luisa Fokejeva
Kretteli Päri Sebastian Schönberg Lisandra Arukase Andu Pajula
Maarja Volter Timmo Luiker   Alide Kristine Alba
Matilda Järvmägi Lilian Perlin   Kregelin Päri
Kert Kallasmaa Alexa Langinen   Kärolin Luiker
  Teele Vunder   Hanna Krass

9. klass 10. klass 11.klass 12. klass
Rainis Adson Mirko Sirila Maria Lisette Arand Laura Matrov
Virgo Suun Elisabeth Soo Kirke Koppel
  Jaana Kind Karolin Kons
  Kerle Koppel

Kas teadsid?
- Koeru Keskkooli esindaja Järva valla noortevolikogus on Alide Kristine Alba, asendusliige Mirko Sirila.
- 2018. aastal võitis Koeru Keskkooli õpilasesindus Haridus- ja Teadusministeeriumi noortevaldkonna tunnustuskonkursil tiitli Aasta osaluskogu ja õpilasesinduse kategoorias.
Koeru Keskkooli õpilasesindus paistis 2017. aastal silma eelkõige uute algatuste ja tugeva ning jätkusuutliku meeskonna poolest. Motiveeritud noored võtsid julgelt vastu uusi väljakutseid, pälvisid nii vabariiklikku tuntust kui ka koolikaaslaste ja kogukonna toetuse
- Koeru Keskkooli õpilasomavalitsusi ja õpilasesindust on varasematel aastatel juhtinud: Lauri Bobrosvki, Lily Teppan, Erik-Einar Heil, Liisa Manglus (Pihlak), Annabell Künnapuu, Lisette Lehtmets, Carolyn Mets, Hannes Linno, Laura Matrov.