Koeru Keskkool Paide tee 16/18 Koeru 73001, Järva vald, Järvamaa
Tel: 5450 0165 e-mail: kool@koeru.edu.ee

Koeru Keskkooli õpilasesindus
Õpilasesindus on mitteformaalne kodanikualgatusel põhinev ühendus koolis, mis annab teotahtelistele ja motiveeritud õpilastele õiguse esindada ja kaitsta õpilaskonda nii koolis kui ka kooliväliselt, olla kaasatud koolielus ja vedada eest projekte või uuendusi.

Mitteformaalne tegevus tähendab seda, et noore jaoks on loodud tema arengu toetamiseks võimalusi ja tegevusi, millega saab noor omal soovil lisaks tavapärasele õppetööle tegeleda. Ehk veel lihtsamalt – kooli õppetöö = formaalne; kooliväline tegevus = mitteformaalne.

Õpilasesinduse põhieesmärgiks on esindada koolis õpilaste huve, selgitada probleeme ning olla peamiseks vahelüliks õpilase ja teiste kooli huvigruppide (juhtkond, õpetajad, lapsevanemad jt) vahel.
Õpilasesinduse töös saavad üldjuhul kaasa lüüa 5.–12. klasside õpilased, kuid kooliti on vanusepiirang erinev. Meie koolis on õpilased kaasatud alates 5.klassist.

Õpilasesindus esindab õpilaste arvamusi ning püüab koolielu omanäolisemaks ja elavamaks muuta. Näiteks algatab, veab eest ja korraldab suuremaid ülekoolilisi sündmusi, mis võivad toimuda koostöös noortekeskuse, huvikooli või teise kooliga. Samuti osaleb õpilasesindus töörühmades ning kogub ja annab juhtkonnale tagasisidet koolielu kohta. Õpilasesindus on oluliseks partneriks ka õpetajatele ja kooli juhtkonnale, et koolielu üheskoos veel paremaks muuta.

Õpilasesinduse tööd Koeru Keskkoolis reguleerib põhimäärus, mida saab lugeda siit.
Õpilasesinduse e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Koeru Keskkooli õpilasesindus 2023/2024

 
Juhatus
Eneli Agu- president 
Teele Vunder - asepresident 
Lilith Lilletai - asepresident 
 
Liikmed:
5.klass 6.a ja 6.b klass 7.a ja 7.b klass 8.a ja 8.b klass

Sofia Lisell Flink
Grete Lis Gutmann

Marta-Belly Aare
Eliise Juuse
Mattias Aare
Nele Marite Aedmäe

Frida Valk
Maribel Vinkel
Mia-Lisanna Sopp
Brigita Pettai
Karola Mürk
Romet Orgmäe
Karina Šukova
 

Matilde-Meelimari Mänd
Lilith Lilletai
Teele Vunder
Karl Kirsimets
Johannes Jõe

 
9.a ja 9.b 10. klass 11.klass 12. klass

Nele Leemets
Marleen Kons
Hanna-Liisbeth Oja
Urmas Vau

Marta-Luisa Fokejeva
Eneli Agu
Janelle Hiiesalu

Rainis Adson

Karlis Kool
Joonas Pappel

 
Kas teadsid?
- Koeru Keskkooli esindaja Järva valla noortevolikogus on Alide Kristine Alba, asendusliige Eneli Agu.
- 2018. aastal võitis Koeru Keskkooli õpilasesindus Haridus- ja Teadusministeeriumi noortevaldkonna tunnustuskonkursil tiitli Aasta osaluskogu ja õpilasesinduse kategoorias.
Koeru Keskkooli õpilasesindus paistis 2017. aastal silma eelkõige uute algatuste ja tugeva ning jätkusuutliku meeskonna poolest. Motiveeritud noored võtsid julgelt vastu uusi väljakutseid, pälvisid nii vabariiklikku tuntust kui ka koolikaaslaste ja kogukonna toetuse
- Koeru Keskkooli õpilasomavalitsusi ja õpilasesindust on varasematel aastatel juhtinud: Lauri Bobrosvki, Lily Teppan, Erik-Einar Heil, Liisa Manglus (Pihlak), Annabell Künnapuu, Lisette Lehtmets, Carolyn Mets, Hannes Linno, Laura Matrov, Ketrin Päri, Kregelin Päri.