Kolmapäev, 04 Detsember 2019 15:21

Koeru Keskkooli tunnustati Globe programmi aktiivse kooli sertifikaadiga

Globe programm tegi 29.-30 novembril kokkuvõtte 2019. aasta tegevusest aastaseminaril Tartus. Seminaril osales ringijuht Gordon James Lighbody, kes võttis vastu KOERU KESKKOOLI aktiivsust tunnistava tunnustuse.
2019 aasta kevadel kogusid meie kooli õpilased puude kohta andmeid ja jagasid oma fotosid ja tähelepanekuid ka programmis.

GLOBE (Global Learning and Observations to Benefit Environment) on ülemaailmne alg-, põhi- ja keskkooli õpilastele mõeldud uurimuslikku õpet ja praktilisi tegevusi pakkuv keskkonnasuunitlusega haridus- ja teadusprogramm, mille idee algatas 1994. aastal USA asepresident Al Gore ja mis käivitati „Maa päeva“ ürituste raames. GLOBE programmi tegevused algasid aasta hiljem 22. aprillil 1995. Läbi uurimusliku õppe on GLOBE-i visiooniks edendada ja toetada õpilaste, õpetajate ja loodusteadlaste koostööd keskkonna ja Maa kui süsteemi uuringute valdkonnas. GLOBE-i toetavad USA kosmoseuuringute keskus ehk NASA, USA Rahvuslik Teadusfond ning USA Välisministeerium koostöös GLOBE riikide ülikoolide, koolisüsteemi ja valitsusväliste organisatsioonidega.

Eesti ühines GLOBE programmiga 1996. aastal ja 1997. aastal alustasid Eesti koolid mõõtmistega. Eesti paistab silma nii mõõtmiste hulga kui ka nende kvaliteedi poolest.
Koeru Keskkool on programmiga olnud seotud enam kui 10 aastat.

Viimati muudetud Neljapäev, 05 Detsember 2019 08:33