T, 21 September
Koeru Keskkool Paide tee 16/18 Koeru 73001, Järva vald, Järvamaa
Tel: 38 48 630 e-mail: kool@koeru.edu.ee
Reede, 08 Veebruar 2019 08:37

Noored osalevad suurprojektis "Sünnipaik"

Koeru Keskkooli noored osalevad suurprojektis "Sünnipaik"

2018. aasta on kuulutatud Euroopas kultuuripärandiaastaks. Eesti maastikel on teeviitadega tähistatud meie kultuuriloos oluliste inimeste sünnipaigad, kuid paraku pole tähistuste tagant võimalik leida süstematiseeritud ja olulist infot nende inimeste elu ja loomingu kohta. Selle puudujäägi kaotamiseks ongi ERM-i ja Eesti Kultuurkapitali toel ellu kutsutud projekt „Sünnipaik".

Projektijuhiks on Peeter Volkonski, kes sai mõtte suurmeeste sünnikohtade kaardistamiseks elust enesest. "20 aastat olen sõitnud Viljandi ja Tartu vahet ning märganud silti "Jaan Tõnissoni sünnipaik, 3 km", kuid pole sinna kunagi sisse keeranud. Kuna Eestimaa on sarnaseid viitasid täis, tekkiski mul huvi sõita need kohad läbi ja et saadud teadmised vaid endale ei jääks, sündiski suurprojekt," selgitas Volkonski projekti sünnilugu.

Projekti "Sünnipaik" toel valmib digitaalne andmekogu, mis on avalikult kättesaadav veebiplatvormidel. Klippidest kujuneb e-ERMis suurkujude virtuaalnäitus. Iga paik varustatakse QR-koodiga, et ka kohapeale sattudes oleks võimalik seda klippi vaadata. Teave sisestatakse ka Vikipeediasse, mis kindlustab meie suurkujude kohta käiva kontrollitud teabe selles keskkonnas ning sealt otsijate jõudmise ERM-i kodulehel olevale virtuaalnäitusele.

6. veebruaril filmiti Koeru lähistel ülesse Artur Mägi, Roop Hallimäe ja Karl Selteri sünnipaigad. Filmimisel osalesid kolm Koeru Keskkooli noort: Triin, Karl Mattias ja Kärolin. 

Sügisel filmitakse ülesse ka Koerus elanud ja tegutsenud luuletaja Kalju Lepiku sünnipaik.

Viimati muudetud Reede, 08 Veebruar 2019 08:54