Reede, 04 Oktoober 2019 10:45

Septembri spordiuudised

Jalgpallurid lõpetasid pika turniiri võidukalt
Koeru noored jalgpallurid mängisid Paide Linnameeskonnas Eesti Jalgpalliliidu U13B vanuseklassi VIII alagrupi turniiril. Kogu hooaja kestel tuli võitude kõrvale vaid üks viik. Võidukasse meeskonda kuulusid meie poistest Karl Markus Ots, Sten Markus Viibur, Krister Egert Parve, Rander Allmere, Kregor Kruusalu, Joosep Joosepson, Maanuel Pihlak ja Carl-Sander Viibur.

U11B vanuseklassis osalesid Paide Linnameeskond/Türi meeskonnas Koeru poistest Karl Kirsimets, Martin Oliver Klein ja Kris Kleitsmann. Selles vanusegrupis ei peeta turniiril üldarvestust ega tähtsustata tulemust, vaid pakutakse noortele jalgpalluritele nende arenguks sobivaid mänge.
 
Hea koht Eesti noorte meistrivõistlustelt
Kerdo Kuldner saavutas Rakveres toimunud Eesti noorte U18 vanuseklassi Dartsi (noolemängu) meistrivõistlustel tubli 4.koha.
 
Maadlejad alustasid sügishooaega edukalt
Koeru noormaadlejad alustasid uut võistlushooaega Lätis Daugmales toimunud turniiriga. Meie kooli poistest võitis Timor Arusaar esikoha  kehakaalus kuni 47 kg ja Karl Kirsimets oli teine kehakaalus kuni 30 kg.
 
Osaleti mitmel jooksuvõistlusel
Koeru seeriajooksude 3.etapil võitsid oma vanuseklassis 1 km jooksu Frida Valk, Nele Krebsbach, Nora Valk, Karl Kirsimets, Karl Markus Ots ja Markus Ambos.

Järvamaa koolide sügiskrossil Aravetel võitis Karl Markus Ots 3.koha PU14 vanuseklassi 500 m jooksus. Alles 7.klassis õppiv Karl Markus, kes on üks parimatest noortest jalgpalluritest, on sel sügisel tõusnud kooli esinumbriks pikematel jooksudistantsidel. Frida Valk üllatas 5.kohaga U12 vanuseklassi 500 m jooksus. Sealjuures konkureeris ta endast kaks aastat vanemate tüdrukutega. Kiitust väärivad ka oma vanusegrupis esikümnesse jõudnud Sebastian Schönberg (6.koht), Erich Heinmaa (9.koht) ja Nora Valk (9.koht).

Paides toimunud 5 km pikkusel Südamelinna jooksul saavutas Karl Markus Ots 718 osaleja seas meie kooli parimana üldarvestuses 15.koha ajaga 21.17. P14 vanusegrupis oli see neljas tulemus. Omavanuste noorte arvestuses saavutas 3.koha Frida Valk, 5.koha Nele Krebsbach, 6.koha Triinu Ulk, 7.koha Kädi Krebsbach ja 9.koha Rander Allmere.
 
Kergejõustikutulemusi
Järvamaa koolide kergejõustiku neljavõistluse Türil lõpetas parima kohaga Nele Krebsbach, kes kogus TU14 grupis viienda punktisumma. Tema parim üksiktulemus oli 4.06 kaugushüppes. Märkimist väärivad ka ligi 50 osaleja seas esikümnesse jõudnud: TU12 grupis saavutas 7.koha Kedy Kopti, PU12 grupis 10.koha Kregor Kruusalu ja PU14 grupis 10.koha Karl Markus Ots. Üksiktulemustest tõusid veel esile vanemas grupis Angela Ringmetsa 60 m jooks (8,9) ja Karl Markus Otsa 600 m jooks (1.56,2) ning nooremas grupis Kedy Kopti 60 m jooks (9,9) ja Kregor Kruusalu pallivise (35.20).

Koeru noortevõistlustel kergejõustikus olid selgi aastal külalistena osalemas tugevad Aravete õpilased. Koeru KK noortest võitsid esikohti PU14 grupis Karl Markus Ots (300m jooks 52,0 ja pallivise 51.50) ning TU14 grupis Aurelia Kaasik (60m jooks 9,3) ja Nele Krebsbach (kaugushüpe 4.16 ja pallivise 29.00). Medaleid võitsid erinevatel aladel ka Erich Heinmaa, Virgo Suun, Sten Markus Viibur, Krister Egert Parve, Sebastian Schönberg, Kregor Kruusalu, Angela Ringmets, Eneli Agu, Kärolin Luiker, Kedy Kopti, Kädi Krebsbach ja Kätriin Nukke.
 
Ujulas algas uus võistlushooaeg
Patrik Ruotsalainen alustas uut hooaega Järvamaa ujumise seeriavõistluste 1.etapil Türil. Oma vanusegrupis võitis ta kõik kolm kavas olnud ala: 50 m vabalt (27,19), 100 m selili (1.08,12) ja 200 m kompleksi (2.34,87).