Pühapäev, 31 Märts 2019 22:22

Koeru kool kasutab uudset ja säästlikku tehnikat

Koopiamasina katsetamine Koeru Kk pargis (Foto: Signe Kutsar) Koopiamasina katsetamine Koeru Kk pargis (Foto: Signe Kutsar)
Koeru kool kasutab uudset ja säästlikku tehnikat

Koeru Keskkoolis saab kahe õppehoone vahel liikudes kasutada parki paigaldatud koopiamasinat, millel on uudsed võimalused.

Koeru klassiõpetajad annavad tunde nii mõisas kui ka uues koolimajas. Mõnikord on tarvis kiiresti midagi paljundada, kuid vahetund on liiga lühike. Täna paigaldati kooliparki paljundusmasin. Kui ühes õppehoones töö printima panna, saab selle poolel teel teise majja kätte. Samuti on võimalik pargis masin kopeerima panna ja valmis töölehed valitud õppehoones kätte saada. Meie kool on liitunud Liikuma Kutsuva Kooliga. Ka õpetajad on nüüd rohkem motiveeritud liikuma. Et veelgi kiiremini kohale jõuda, kasutavad mõned õpetajad tõukeratast.

Lisaks tavalistele funktsioonidele on sellel koopiamasinal ka mõned uuenduslikud võimalused. Sel aastal oli Eestis esimene äike erakordselt vara, 18. märtsi õhtupoolikul kõmistas korraks ka Koerus ja peale seda mõisa koopiamasin enam ei töötanud. Kooli IT-spetsialist Marko Sirila hakkas masinat parandama ja avastas, et peale äikest on tekkinud uued võimalused. Nüüd saab näiteks pargis linnulaulu salvestada, selle paljundusmasinasse saata ja noodi välja printida. Ka on võimalik 3D-printimine.

Koeru Kk direktor Jaan Kabin kommenteeris: „Olen väga rahul uudse lahendusega ja mõtlen välja boonussüsteemi nendele õpetajatele, kes usinalt vabaõhuprinterit kasutavad. Masin töötab päikeseenergiaga. Fotol on lahendus katsetusjärgus. Lähipäevil peaks päikesepaneel saama tugeva kinnituse posti külge.“

Õpetaja Kerle Põldver oli rahulolevast ilmest hoolimata veidi kriitiline: „Probleemiks on tuuline ilm, sest siis kipuvad paberid lendu minema. Ootame õpilastelt innovaatilist ideed, kuidas masina ümber mõisaparki sobivat tuulekaitset teha.“

Uudise edastas Anne Muhk