Koeru Keskkool - Kuupäeva järgi filtreeritud kirjed: Detsember 2016

8. NÄDAL

8.NÄDAL
Esmaspäev, 19. veebruar
Külas kirjanik Andrus Kivirähk!

Kohtumised Aruküla Mõisas:
  • 3. tund 1.-5. klassile.
  • 4. tund 6.-12. klassile.
Koeru kodutütarde ja noorkotkaste "Eesti Vabariik 100" koondus Koeru Üksikkompanii Kodus algusega 18.00.

Kolmapäev, 21. veebruar
Füüsika õpikoda Järva-Jaani gümnaasiumis. Väljasõit kell 12:30 õppesõidu platsilt.

Reede, 23. veebruar
Vabariigi aastapäeva kontsertaktus Koeru Kultuurimajas!
8.50 kogunemine suure koolimaja ees
9.00 alustame rongkäiguga ausamblaplatsile
10.00 kontsertaktus

Laupäev, 24. veebruar
Koeru kodutütred ja noored kotkad osalevad Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud palvusel Koeru Maarja Magdaleena kirikus kell 12.00.
Neljapäev, 01 Veebruar 2018 14:22

Jaanuari spordiuudised

Tulemusi kergejõustikuradadelt

Järvamaa TV 10 olümpiastarti sarja 2.etapil Säreveres osalesid ka  Koeru Keskkooli noored. Tüdrukute nooremas grupis võitis Angela Ringmets 60 m tõkkejooksu (11,2) ja kõrgushüppe (1.15). Tõkkejooksus oli kolmas Aurelia Kaasik. Vanemate tüdrukute seas võitis kuulitõukes 3.koha Laura Pihlak. Nooremate poiste grupis võitis Virgo Suun kuulitõuke (10.09/2kg) ja oli kolmas kõrgushüppes. Karl Markus Otsa saagiks jäid 2. kohad samadel aladel. Tõkkejooksus näitas kolmandat aega Erich Heinmaa. Vanemate poiste kuulitõukes sai kindla võidu Andri Matrov (13.54/3kg). Teine oli samal alal Jarno Joost.

Koeru noorte sisekergejõustikusarja 4.etapil oli kavas 30 m tõkkejooks ja topispalliheide alt ette. Oma grupis saavutasid alavõite Andri Matrov, Erich Heinmaa, Krister Egert Parve, Ker6ttu Laev, Grete Grünmann, Ketlin Lisett Breemet ja Kedy Kopti.

Auhinnalisi kohti maadlusvõistlustelt

Koeru KK noored vabamaadlejad osalesid jaanuaris kolmel turniiril ja saavutasid neil kõigil ka mitmeid esikolmikukohti. Põlva vabamaadlusturniiril võitis Elmar Braks 1.koha (70 kg) ja Brent Bürkland 2.koha (41 kg).

Noortesarja Nublust Nabiks uue hooaja avaetapil oli Andri Matrovi tulemuseks 2.koht (+75 kg). Karl Kirsimets saavutas samal võistlusel 3.koha (26 kg).

IX Maalehe auhinnavõistlustel vabamaadluses võitis Elmar Braks kuldmedali (69 kg) ja Brent Bürkland hõbemedali (42 kg). Samas toimunud kehalistel katsetel olid meie poisid oma kaalus väärt 2.kohta.

Jalgpallurid võrdlesid võimeid Järvamaa koolide karikavõistlustel saalijalgpallis

4.-5.klasside turniiril võitsid Koeru poisid oma alagrupi. Kohamängudes tuli lõpuks rahulduda 5.kohaga 13 võistkonna seas. Võistkonnas mängisid Karl Markus Ots, Rander Allmere, Krister Egert Parve, Sten Markus Viibur, Joosep Joosepson, Kregor Kruusalu, Maanuel Pihlak ja Aavo Toomi.

6.-9.klasside turniiril oli meie poiste parim mäng alagrupiturniiril, kus viigistati hilisema 2.koha omaniku Türi Põhikooliga. Kohamängudel enam nii hästi ei läinud ja lõpptulemuseks 6.koht 9 võistkonna seas. Võistkonda kuulusid Kristjan Ilmjärv, Marek Koroljov, Kerdo Kuldner, Elmar Braks, Kevin-Kaur Ulk ja Oskar Tammi.

Patrik uuendas rekordeid

Järvamaa ujumise seeriavõistluste 4.etapil uuendas Patrik Ruotsalainen oma isiklikke rekordeid kõigil kavas olnud aladel: 200m selili (2.32,58), 50m rinnuli (38,31) ja 100m liblikat (1.12,53).

Kategoorias Uudised
Kolmapäev, 01 November 2017 08:06

HELKURI KANDMINE JA VAJALIKKUS

Lugupeetud lapsevanem! Hea õpilane!

Taas on kätte jõudnud pikad ja pimedad õhtud. Juhime Teie ja laste tähelepanu helkurite kasutamisele, kandmisele ja vajalikkusele.

Sõidukijuhi seisukohalt
Kui jalakäija näeb lähenevat autot pimedas hästi, siis autojuht märkab tee ääres ilma helkurita jalakäijat alles 30-40 m kauguselt. See vahemaa ei ole piisav märkamiseks-pidurdamiseks-peatumiseks. Kui nähtavust halvendavad vihm ja autotulede peegeldumine märjalt asfaldilt, võib see vahemaa olla veelgi lühem. Eriti ohtlik on olukord jalakäija jaoks siis, kui talle lähenevad autod mõlemalt poolt. Kahe teineteisele läheneva auto tulede vihus jääb helkurita jalakäija autojuhtidele sisuliselt märkamatuks.

Helkurist
Korraliku helkuriga jalakäija on auto lähitulede valguvihus märgatav vähemalt 130-150 meetri kauguselt. Helkurit tuleb kanda õigesti. Helkurist ei ole kasu, kui see välja ei paista. Kuna jalakäija peab kõnnitee puudumisel kõndima vasakul pool teed, siis tuleb helkur kinnitada riiete külge sõiduteepoolsele ehk paremale küljele nii, et see oleks nähtav igast suunast. Helkur peab jääma rippuma umbes põlve kõrgusele, kuna samal kõrgusel asetsevad ka sõidukite tuled. Laste puhul tasub eelistada riiete külge õmmeldud helkurribasid, kuna mängides ja joostes võib nööri küljes rippuv helkur kergesti ära kaduda.

Jalgrattur
Lisaks jalakäijale peab end pimedal ajal nähtavaks tegema ka jalgrattur. Vastavalt Liiklusseadusele peavad jalgrattal olema ees valge ja taga punane helkur ning vähemalt ühe ratta kummalgi poolel kollane helkur. Pimedal ajal peavad jalgrattal lisaks olema ees valge ja taga punane tuli.

Kohustus, mitte valik!
Helkuri kandmine on jalakäijale kohustuslik nii valgustatud kui valgustamata teel, nii kõnniteel kui sõiduteel. Helkurita pimedal ajal liikumine ja tuledeta jalgratta juhtimine on väärteona karistatavad ning politsei kontrollib nende nõuete täitmist. Helkurita jalakäijale ja tuledeta jalgratturile on võimalik määrata rahatrahvi kuni 40 eurot. Kui jalakäija või jalgrattur on aga joobes või on oma käitumisega põhjustanud liiklusohu, võib trahvisumma olla kuni 400 eurot.

Milleks helkur?
Helkurit ei ole vaja politseile näitamiseks, vaid enda ohutuse tagamiseks.

Koolipere juhib sel nädalal aktiivselt tähelepanu helkuri vajalikkusele. Jagame koolis helkuri lapsele, kel see puudub. Jutustame ainetundides: millest helkur on tehtud, kust need pärit on ja miks neid vaja on.

Täname koostöö eest!

Lugupidamisega