Huvitegevus on koolielu lahutamatu osa. Huvitegevuse abil kujunevad noore inimese praktilised ja kogemuslikud oskused. Kui ainetunnid annavad õpilastele teadmisi, siis isiksuseks kujunemine toimub pigem vaba aja veetmise ja huvitegevuse kaudu.
Huvitegevuses osalemine arendab õpilaste vaimseid ja füüsilisi võimeid, sotsiaalseid teadmisi, oskusi ning kogemusi.
Läbi huvitegevuse kujunevad isikuomadused, nagu töökus, sihikindlus, saavutusvajadus, vastutustunne, kohusetunne.
Huvitegevuse kaudu saavutatakse enam tunnustust, eduelamusi. Eriti positiivne ja oluline on selle mõju  tõrjutud, vähese õpiedukusega või õpiraskustega noorte jaoks.

Koeru Keskkooli ringijuhid:

1. Kerli Sirila- 1. klassi, 2.-3.klassi;  8.-9.klassi segarühmad ja 6.-8.klassi neiduderühm
2. Teele Üprus- 4.-6.klassi segarühm

Eve Martjak

Teisipäeval

13.20 1.a ja 1.b ning 2.a ja 2.b. Neljapäeval

13.20 kogu koor (ka 3.b) valitsejamajas.

Poistekoor 1.-9.klass

Esmaspäev 11.25 1.a, 13.20 1.b
Teisipäev 13.20 1.a ja 1.b  14.15 kogu koor
Neljapäev 14.15 kogu koor.

Lastekoor 4.-9.klass

ENNETUSTÖÖ

5.-7.klassi päästeala noortering

Kaur Teder

Koeru Päästekomando õppeklassis, noortega kokkuleppel vastavalt tööplaanile. Tegutseb koostöös Koeru Päästekomando ja Päästeametiga.

8.-9.klassi päästeala noortering

Kaur Teder

LOODUS, TEHNOLOOGIA, PUIDUTÖÖ, MEEDIA

Puidutööring 4.-6.klassile

Andres Pajula

2x kuus kolmapäeviti 15.00-17.30 tööõpetuse klassis

Loodusring 4.-6.klass

2 x kuus reedeti kell 12.25 4.klass, kell 13.20
5. ja 6.klass loodusainete klassis

IT huviring 6.-12.klass

Kaili Kaju

2x kuus. Alustab tegevust novembris.

Globering

Aili Alatsei

Neljapäeviti 15.05 keemiaklassis.

Meediaring

Reet Aule

Reedel 3. vahetund ja kokkuleppel

noortetoas ja/või eestikeele 1. klassis

Projektiringina ja koostöös Koeru Kultuurimajaga tegutseb põhikooli- ja gümnaasiumi näitering, juhendaja Krista Jürgens (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.).

Koeru Keskkooli kooli noorsootööd koordineerib huvijuht Kirsika Ilmjärv (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.).